אורחים בינלאומיים

NEIL HARBISSON 

ניל הארביסון (ספרד) מוגדר כסייבורג המוכר הראשון בעולם - ישות שהיא שילוב של איברים אורגניים וסינתטיים. הארביסון נולד עיוור צבעים, המסוגל לראות את העולם בספקטרום מונוכרומטי אפור, אך עין אלקטורנית - eyeborg - המחוברת אל מוחו,מאפשרת לו לתרגם את הצבעים המופיעים בשדה הראייה שלו לצלילים. הוא בתורו מתרגם צלילים אלה ליצירות ויזואליות עמוסות צבע. בשנת 2010 הקים את העמותה למען הסייבורג שמטרתה קידום השימוש באמצעים טכנולוגים על מנת להעניק לבני האדם יכולות רחבות יותר, ושמירה על זכויות הסייבורגים, כישויות המבקשות להפוך את הטכנולוגיה לחלק אינטגרלי מגופם ומזהותם.  ניל יציג בערב פתיחת הפסטיבל וכן יופיע עם עבודתו Sound Portraits בערב יום חמישי.

 

MOON RIBAS 

מון ריבס (ספרד) היא כוריאוגרפית מחול מודרני, רקדנית וממיסדות העמותה למען הסייבורג. בוגרת Dratington Collage of Arts (אנגליה). בעבודותיה משלבת ריבס בין אמנות לטכנולוגיה, תוך שימוש באביזרים קייברנטיים המאפשרים לה לחוות את התנועה באמצעים החורגים מהחישה הטבעית. מחקרה התנועתי האחרון נסוב סביב פיתוחו של חוש ססמי, כזה המסוגל לחוות רעידות אדמה ולתרגם אותן למחול. התוצר הינו המופע Waiting for Earthquakes שיוצג במסגרת אירועי ערב יום חמישי. 

KAROLINA SOBECKA  

קרולינה סובצקה (פולין) היא אמנית מדיה דיגיטלית, העוסקת באנימציה, עיצוב, אינטראקטיביות ומשחקי מחשב. מוסמכת School of the Art Institute of Chicago ומוסמכת Calarts בהתמחות אנימציה ומדיה אינטגרטיבית. עבודותיה מערבות את המרחב הציבורי ובוחנות את האופן בו אנו מתקשרים עם ובעולם אותו אנו יוצרים. עבודותיה הוצגו, בין היתר, ב- MoMA , ב- Victoria and Albert Museum  וב- Media Lab של מוזיאון ה- Prado. זוכת NYFA, Creative Capital, Princess Grace Foundation, Rhizome, Platform International Animation Festival, Vida Art and Artificial Life Awards, and the Japan Media Arts Festival. קרולינה תציג את פרויקטה Picture Sky בהשתתפות קהל הפסטיבל.

 

 

OPEYEMI OLUKEMI

אופיימי אולוקמי (ארה"ב) היא ממקימות קרן הניו מדיה ב- Tribeca Film festival, השמה דגש על אינטראקטיביות כסוג חדש של היטמעות בעולם הסיפור הדיגיטלי, ובשימושים הטכנולוגיים המעודדים היטמעות זו. אחד מהפרויקטים המרכזיים של פעילותה הוא Tribeca Hacks, סדנה אינטנסיבית ליצירת פרויקטים אלה. לפני כן ריכזה קבוצה של מעצבים, מתכנתים ויזמים בהפקה של יישומים בתחום הניו מדיה ללקוחות שרצו להרחיב את סט המוצרים שלהם לעולם הדיגיטלי. בעבודתה בפסטיבל טרייבקה, כמו בהכשרתה האקדמאית, היא מנסה לשלב בין תחום האומנות לתחום הטכנולוגיה. אופיימי תנהל בפסטיבל את Tribeca Hacks – Hypersensitive.

 

PEGGY WEIL 

פגי וייל (ארה"ב) היא אמנית ומעצבת מדיה דיגיטלית. מוסמכת ה-Media Lab שלM.I.T. עיצוביה משתרעים על פני ז'אנרים שונים כגון שלטים דיגיטלים אורבניים, מנועי משחק, מציאות מדומה, אפליקציות סלולריות ומשחקים. וייל זכתה בפרס MILIA  בפסטיבל קאן 98 על הסדרה MOVING PUZZLE. היא ייסדה את תחרות HEADS UP למעצבים,המאתגרת אותם ליצור ויזואליזציה של נושאים גלובלים לכיכר הציבורית. עבודותיה הציגו בין היתר MIPTV  בקאן, במוזיאון מוסקבה לאומנות מודרנית, בברצלונה, אמסטרדם וארה"ב. פגי תשמש כמנטורית בTribeca Hacks ותציג את פרויקטיה במספר פאנלים ביום שבת. 

 

KARIM BEN KHELIFA 

קארים בן חליפה (גרמניה) הוא צלם עיתונות שעובד כפרילנס קבוע ב- Time Magazine, Vanity Fair, La Monde ואחרים. הוא חבר בעדה המייעצת לצילום עיתונאי במשרד התרבות והתקשורת בצרפת, וחבר בועדה השופטת של סדנאות ה- World Press Photo Foundation. מרצה ב- Harvard University ואמן פעיל ב- Documentary Lab ב- MIT. בן חליפה ייסד את Emphas.is - אתר המחבר בין קהלים שונים לבין צלמי עיתונות במטרה ליצור קהילות גלובליות ומודלים אלטרנטיביים לסיפור ויזואלי. הוא זכה בשנת 2013 במלגת קרול בינדר של קרן ניימן לעיתונאות באוניברסיטת הרווארד. חליפה ישמש כמנטור בTribeca Hacks ויציג את פרויקט המציאות המדומה שלו The Enemy בערב הפתיחה ובפאנל ביום שבת.

Jörg PiRINGER 

יורג פירינגר (אוסטריה) הוא מוסיקאי המחזיק בתואר במדעי המחשב ומגדיר את עצמו כאומן רדיו וכמשורר אודיו-ויזואלי. בעבודותיו הוא יוצר סאונד מולטי-מדיאלי ושפה ממוחשבת, המתבססת על טקסטים וגרפיקה. בפסטיבל יופיע בערב יום חמישי במופע שירה ווידאו דיגיטלי. בעזרת מיקרופונים, חיישנים וסמפלרים, הברותיו הנהגות בזמן אמת יתעוררו לחיים ויהפכו לאנימציות ומבנים גיאומטריים מרשימים.

 

BE ANOTHER LAB

קולקטיב בין-תחומי בינלאומי המקדיש את עבודותיו לניסויים וחוויות של גילום גוף ותודעה אחרת.

בבסיס העבודות מונחת האמונה שה"עצמי" קשור עמוקות להבנה של ה"אחר", ושיותר מהיותנו אינדבידואלים אנחנו חלק ממערכת רחבה יותר שנקראת האנושות. תחת פרספקטיבה זאת, העבודות של הקולקטיב מחפשות אפשרויות חדשניות לאינטראקציה וגילום האחר, הרחבת הגוף והאופק, וזאת באמצעות חיבור בין טכנולוגיה דיגיטלית פשוטה ומתודות ממדעי המוח. חברי ההרכב: Philippe Bertrand  (ברזיל), אמן אינטרדסילינרי חוקר ואקטיביסט; Christian Cherene  (אנגליה) חוקר, פרפורמר ומעצב מערכות אינטראקטיביות; Daniel González Franco  (ספרד) חוקר אלקטרוניקה המתמקד באמנות אינטראקטיבית ו-  Telepresence ; Daanish Masood  (ארה"ב) פרפורמר המתמחה בפתירת קונפליקטים דתיים ואתניים, בטכנו-שאמאניזם ובגילומים שונים של אמפטיה; Marte Roel  (מכסיקו) פרופסור ואמן העוסק בגילום ובקוגניציה מרחבית ובהתנהגות משחקית. מחקריו בוחנים את ההצלטבויות שבין אמנות וטכנולוגיה; Arthur Tres  (דנמרק) מתכנת המחפש דרכים ואפשרויות דיגיטליות להעצמתם של הפרט ושל החברה. בעבודתו הוא קושר בין מדעים מדוייקים, מדעי הרוח וטכנולוגיה. ההרכב יציג בפסטיבל את עבודתו The Machine to be Another.

 

 

 

Francesca Ferrando

ד"ר פרנססקה פרנדו היא פילוסופית פוסטהומניסטית המתמחה בתיאוריה פמיניסטית השוהה כעת באוניברסיטת ניו יורק כחוקרת אורחת. יש לה דוקטורט בפילוסופיה מאוניברסיטת רומא באיטליה ומאסטר בלימודי מגדר מאוניברסיטת אוטרכט בהולנד. לפני כן שהתה באוניברסיטת רידינג באנגליה שם פתחה תיאוריות סייבורג יחד עם פרופ' קווין וורוויק. בנוסף, פרנססקה היא משוררת עיתונאית והמחברת של ספר רב מכר אוונגרדי באיטליה.

Daphni Lora

דפני לורה (ארה"ב) רכזת התוכן במחלקה האינטרקטיבית של קרן טרייבקה. בעלת ניסיון רב בהפקת טלוויזיה בצרפת. כעורכת תסריט בחברות כמו Endemol ו Gaument היא הנחתה תסריטאים רבים בכתיבת דרמה לטלוויזיה. היא בעלת תואר שני בתרבות ומדיה מאוניברסיטת Sciences-Po ובניהול מדיה מ ESCP. בפסטיבל דפני תנחה את אירוע Tribeca Hacks. 

משתתפים

אדוה לנציאנו

מתרגלת בחוג לקולנוע וטלוויזיה באוניברסיטת תל אביב.

עבדה כמבקרת קולנוע ב'עכבר העיר' וכיום כותבת בבלוג 'סריטה'. 

 

 

 

 

אלינור סלומון וענבל שירין אנלן

503 dream service .•ო•.IS A CHIP AND NONCHIP-AGENCY, FRESH SERVICE AND MYSTERY PC SOFTWARE (AND HARDWARE MAC) TO CREATE A SICK CHIPTUNE MEGA HIP HOP BRUNCH FEST. THEY ALSO LIKES AMBIENT.

 

 

 

ג'ייסון דנינו הולט

שחקן, מחזאי, במאי,  מתרגם, מורה, יוצר דוקמנטרי, מגיש בטלוויזיה ואיש חביב בסך הכל.בין יצירותיו : "חמוצ" (בכורה בנחמני 4 ת"א, זוכה פרס נקודת פתיחה של מפעל הפיס ופרסי השחקן והשחקנית בפרסי tlvfest2015) ״לא מכניסה את זה הביתה", "ליידי טוויסטד" (בכורה בפסטיבל ישראל 2011), "לב" (בכורה בפסטיבל עכו 2011), "האישה שיכולתי להיות" (בכורה בפסטיבל אינטימדאנס), "אדיפלית" (בכורה בצוותא תל אביב), "מלכה - אגדת פופ למבוגרים" (בכורה בסטודיו למשחק ניסן נתיב בתל אביב). בפסטיבל יציג יחד עם יוצרים שותפים את היצירה "לא מכניסה את זה למוזיאון".

 

טל הובירגר ועדו רמון - "אור ועצם"

שני יוצרים שעוסקים בתחום שבין ויז’ואל למוזיקה. העבודה המשותפת שלהם היא ביצירת אלמנטים ויז’ואלים המגיבים בצורה חכמה למוזיקה חיה. בעבודתם בוחנים את הגבול בין העולם הדיגיטלי לעולם המציאותי.  כיצד בא לידי ביטוי חווית הצפייה הדיגיטלית כאשר היא מוקרנת בעולם תלת מימדי. בנוסף לכך עובדים עם אומנים ולהקות שונות לייצרת מופעים משולבים של מוזיקה ווידאו. בפסטיבל יציגו בבכורה בערב הפתיחה מיצג בשם “קרוב מרחוק ורחוק מקרוב”. .

 

גלית וולנר

פוסטדוקטורנטית באוניברסיטת בן גוריון. גלית חוקרת את המדיה הדיגיטלית ואת מארג קשריה עם בני האדם. לגלית דוקטורט מהתוכנית מדע, טכנולוגיה וחברה באוניברסיטת בר אילן. בדיסטרציה שלה ביצעה ניתוח פוסט-פנומנולוגי של הטלפון הסלולרי כטכנולוגיה של המאה ה-21. משתתפת בפאנל Oh-Man Oh-Machine בפסטיבל.

 

 

דורון פרידמן

ד"ר דורון פרידמן הוא מרצה בכיר בבי"ס סמי עופר לתקשורת במרכז הבינתחומי ועומד בראש המעבדה לחקר מציאות מתקדמת (http://avl.idc.ac.il). המעבדה שותפה במספר פרויקטי מחקר בינלאומיים גדולים בתחומי תקשורת מוח-מחשב (BCI) ותקשורת אדם מכונה. ד"ר פרידמן הוביל את המחקר הראשון אי פעם שהדגים שליטה באווטאר באמצעות המחשבה בלבד. בשנים האחרונות המעבדה דוחפת את תחום ה-BCI  קדימה ע"י שימוש בטכנולוגיות fMRI ובממשקי מוח מחשב פאסיביים. דורון מעורב כיזם וכיועץ בכיר במספר חברות בתחומי המדיה החדשים, היה ממקימי חברת earthnoise שהציעה את אתר שיתוף הסרטים הראשון באינטרנט, וכמה מהמצאותיו נרשמו כפטנטים. בפסטיבל ישתתף בפאנל "לצאת מהגוף ולהכנס לזירה".

 

דניאל לנדאו

אמן, מרצה וחוקר מדיה, בוגר תואר שני של הקונסרבטוריון המלכותי של הולנד במגמת קומפוזיציה ומדיה חדשה. דניאל מכהן כראש תחום לימודי מדיה דיגיטלית במדרשה לאמנויות, בית ברל.  בעבודתו חוקר דניאל את היחסים בין טכנולוגיה, גוף וחברה כפריזמה לקריאה ביקורתית של תהליכים טכנו-פוליטיים והמתח שהם מייצרים עם המרחב הפרטי.  דניאל עושה שימוש במגוון פלטפורמות ומדיות כמיצג, ווידאו, ריקמה ומיצבים תלויי מקום. דניאל מכהן כעמית מחקר במעבדת ממשקי מוח-מכונה במרכז הבין תחומי בהרצליה. בפסטיבל ינחה את הפאנל Oh-Man Oh-Machine.   | www.daniel-landau.com

 

כרמל ויסמן

מרצה בתוכנית הבין-תחומית במדעי הרוח באוניברסיטת תל אבי ובמכון כהן להסטוריה ופילוסופיה של המדע והרעיונות. כרמל היא אנתרופולוגית של תרבות דיגיטלית המתמחה בשיח דיגיטלי, דת בעידן הדיגיטלי וטראנס/פוסט הומניזם. היא חיברה את הספר "עברית אינטרנטית" עם אילן גונן ובעלת תואר ד"ר מהאוניברסיטה העברית. כרמל תשתתף בפסטיבל בפאנל Oh-Man Oh-Machine

 

 

ליאת ברדוגו

ליאת היא אמנית, כותבת ואוצרת המתגוררת באוקלנד, קליפורניה. עבודותיה המגוונות עוסקות בתרבות דיגיטלית. היא הציגה בפסטיבלים וגלריות ברחבי העולם וספרה החדש The Everyday Maths פורסם בהוצאת Anomalous Press ב2013. היא ייסדה את סלון התרבות Bay Area's Living Room Light Exchange. היא בעלת תואר BA במתמטיקה מאוניברסיטת בראון ו MFA באמנות מדיה + דיגיטל מRhode Island School of Design.  בסתיו תצטרף כחברת סגל לפקולטה לאמנות ולארכיטקטורה באוניברסיטת סן פרנסיסקו. בפסטיבל היא תאצור ותנחה, זו שנה שניה, את תוכנית הוידאו-ארט הבינלאומית.

 

מיה מגנט

מיה אופיר מגנט היא חוקרת ויוצרת תאטרון דיגיטלי, בוגרת תואר ראשון בבימוי בסמינר הקיבוצים ותואר שני בתאטרון באוניברסיטת תל אביב במסלול שחקן -יוצר-חוקר וחקר הביצוע. חלק מצוות הניהול האמנותי וההפקה של פסטיבל "תלוי במקום" ומבקרת תאטרון במגזין האינטרנטי "מרתה יודעת" ובבלוג "הסצנה" של מרט פרחומובסקי. מיה ביימה בפסטיבל התאטרון הקצר בעולם בתאטרון צוותא ושיחקה בקבוצת תאטרון פלייבק "פלאשבק".

 

מעין שלף

מעין שלף היא אוצרת עצמאית והיועצת האמנותית של סדנאות האמנים בירושלים. עד לאחרונה היתה האוצרת במרכז לאמנות עכשווית בתל אביב. היא אצרה פרויקטים בחללים שונים ובמרחב הציבורי,  בעיקר במדיומים של הדימוי הנע, מדיה חדשה ופרפורמנס. בין המוסדות בהם הציגה מוזיאון המדע בירושלים, מוזיאון המטרופוליטן לצילום, טוקיו, מוזיאון מדרה בנאפולי ו ISCP  בניו יורק, שם זכתה בפרס האוצר. היא היתה אוצרת שותפה של ARTLV, הבינאלה הראשונה של תל אביב יפו. היא השתתפה בתוכנית משכן האמן של ארטפורט בתל אביב, ובשנים האחרונות מלמדת בסמינר הקיבוצים, בביה"ס לקולנוע ולטלוויזיה סם שפיגל בירושלים, במכללת ספיר ועוד. היא מתעניינת בחקירת נושאים חברתיים ופוליטיים דרך פרקטיקות השתתפותיות. בפסטיבל תשתתף בהצגת סרטה "פרנקי" בפאנל "רגישותם המופלאה של רובוטי השיחה".

 

עדן קופרמינץ

עדן קופרמינץ, בן 28, לומד תואר שני בהיסטוריה כללית. בזמנו הפנוי עדן עוסק בטרנסהומניזם, הממשק בין האמיתי והווירטואלי, והפן הפילוסופי של המדע הבדיוני. הרצה בעבר בכנס אוטופיה ו Oh Man Oh Machine.

 

 

 

עופר טיסר

עופר טיסר הוא מוזיקאי ואמן. בוגר המדרשה לאמנות בבית ברל וסטודנט בתכנית לסאונד ארט ומוזיקה נסיונית במוסררה. משתמש במוזיקה ואמנות במטרה לתקשר רגשות שאינו מצליח לנסח במילים.מבצע בפסטיבל את "עבודת סאונד לקהל של אדם אחד" המורכבת ממבצע, מאזין,שתי זוגות של אזניות, מחשב ומקלדת שליטה. כל מאזין מתיישב בתורו מול המבצע ושניהם שומעים יצירה מוזיקלית שנכתבת ומבוצעת בזמן אמת לאוזניהם בלבד.

 

ערן הדס

תכניתן, משורר ואמן רשת. מחבר שישה ספרים, ובהם ספרי השירה המתוכנתת 'קוד' ו-'אנשים שאתה עשוי להכיר'. עוסק בחיבור בין שירה לבין טכנולוגיה, ובין שיתופי הפעולה שלו תוכנה שמחברת שירים על-סמך גלי המח של הכותב‏, ורובוטית שמראיינת בני-אדם על אנושיות. יוצר דמות משוררת האינטרנט הבדיונית צאלה כץ, חבר בהרכב 'בנות טיורינג', חבר קבוצת 'גרילה תרבות' ומארגן הפגנת המשוררים נגד חוק המאגר הביומטרי.בעבר ערך והגיש את תכנית הרדיו 'סלון ניו-מדיה' בתחנת 'רדיו כל השלום'. חיבר את הפלינדרום "רק פושטק עלוב בולע קטשופ קר". בפסטיבל ישתתף בפאנל "רגישותם המופלאה של רובוטי השיחה". http://www.eranhadas.com

 

שלו מורן

אוצר ואמן מתל אביב. בוגר תכנית המצטיינים במדעי הרוח והאמנויות באוניברסיטת תל אביב. בשנים האחרונות מתמקד במשחקים דיגיטליים, ובאפשרויות שמציע המפגש שלהם עם מדיה אחרים כמו מיצב, מופע, מוזיקה וקולנוע. בפסטיבל אוצר זו שנה שלישית את תחום משחקי המחשב והוידאו.  לפרטים נוספים: www.shalevmoran.com

 

 

תומר בלושינסקי

גיימר ותיק שכיום עובד בתעשיית המשחקים בארץ. בזמנו החופשי כותב לIGN ישראל ומשחק המון.

 

 

 

 

 

יוסי פרמינגר

 

באנר חדש 29.10 - יש לעדכן באתר.gif